Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Španija povlači trupe sa Kosova i Metohije

Komentari (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 21 mart 2009 17:08
Somborac
Vau.

Svaka čast Zapateru zbog odnosa prema našoj državi i uopšte zbog spoljne politike, ali na unutrašnjem planu katastrofa. Španska ekonomija je u najgorem stanju (uz Irsku) u Evro-zoni zahvaljujući njegovim socijalistima. O socijalnom inženjeringu u Španiji od 2004. ne vredi ni kucati. Na žalost, Srbija vođena levičarima ide (na unutrašnjem planu) ka onome što je u Španiji za vreme Zapatera postalo stvarnost :-(.
Preporuke:
0
0
2 subota, 21 mart 2009 17:17
Nikola Ivanovic, Milvoki, SAD
Izvanredan tekst koji pokazuje, kako piše jušerašnji NY Times, da "NATO korodira." Kao mala dopuna mogli bi citirati izjavu poslanika opozicione Narodne stranke Španije Gustavo de Aristegi, (izjava data BBC 20. marta):"Vladajući socijalisti nisu priznali nezavisnost Kosova, a opoziciona Narodna stranka je još glasnije od vlade kritikovala proglašenje nezavisnosti. S obzirom na to bilo je jasno da će Španije pre ili kasnije povući svoje vojnike sa Kosova. Bilo bi potpuno nedosledno da Španija ostane vojno prisutna u pokrajini koju ne priznaje kao nezavisnu državu. Naše prisustvo na Kosovu značilo bi da dajemo legitimitet nezavisnost koju ne priznajemo. Mislim da je ovo ispravan, ali zaksneo potez. Narodna stranka je u više navrata tražila od vlade da povuče vojnike, kako bi vlastima u srpskoj pokrajini Kosovo uputila politički signal da Španija ne priznaje njihovu jednostrano i nelegalno proglašenu nezavisnost."A na blage kritike Šefera, Aristegi je odgovorio: "Uz dužno poštovanje prema generalnom sekretaru NATO-a, ja se apsolutno ne slažem sa njim. Neophodno je pre svega poštovati suverene odluke zemalja članica NATO-a kao medjunarodne organizacije. Činjenica da je tako veliki broj zemalja - bez obzira na to koliko su one važne - načinio ogromnu grešku priznavši nelegalno i jednostrano proglašenu nezavisnost, nikako ne znači da svi drugi treba da ih slede i da naprave istu grešku. Mi iz španske opozicije zahtevamo puno poštovanje suverene odluke španske vlade koju u ovom slučaju potpuno podržavamo. Ne povlačimo se ovog trenutka, nego za pet meseci. To je dovoljno vremena da se postigne dogovor sa zemljama koje su priznale Kosovo da pošalju trupe koje bi zamenile španske vojnike."
Preporuke:
0
0
3 nedelja, 22 mart 2009 01:34
Peter RV
@Somborac. Kakve veze ima stanje spanske ekonomije sa principijelnim stavom premijera Zapatera, povodom Kosova?
Ako bas hocete da znate, Zapatero se trudi svim silama da pomogne izbacenim sa posla radnicima, i odbija da napravi reformu za zaposljenost (reforma laboral) koju mu sugerisu vlasnici preduzeca. Reforma bi im dozvolila da otpuste jos vise radnika- bez ikakve kompenzacije.
Jos nesto. Srpska vlada nije ni ljevicarska ni desnicarska nego -vasalska. Radice sto im americki ambasador naredi. C'est tout.
Preporuke:
0
0
4 nedelja, 22 mart 2009 11:55
Νεανίας
Juče su Španiji bukvalno "naredili" iz Vašingtona da promeni svoji odluku i ostavi trupe na Kosovu, što je ova - pod ko zna kakvim ucenama - morala da prihvati. NATO (Amerika) ne samo da ne poštuje suverenitet Srbije nego čak ni svojih saveznika.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner